Skip to content

Python піднявся на перше місце відповідно до індексу TIOBE в жовтні 2021 року

Логотип Python v3

У жовтні 2021 року мова програмування Python зайняла 1 місце відповідно до індексу TIOBE. Загальновизнаний індикатор популярності мов програмування.

Протягом 20 років мови програмування Java і С були лідерами індексу TIOBE. У жовтні 2021 С і Java розділили між собою відповідно 2 і 3 місця в рейтингу TIOBE.

Це свідчить про зростання числа проектів на Python в областях інтелектуального аналізу даних (англ. Data Mining), штучного інтелекту (англ. Artificial Intelligence), фінансових технологій (англ. Financial Technologies), наукових досліджень (англ. Scientific Research) і багатьох інших.

На думку Пола Янсена (Paul Jansen), виконавчого директора компанії TIOBE Software, вперше за 20 років гегемонія мов програмування Java і С переможена. Python, який спочатку створювався як проста мова сценаріїв, як альтернатива Perl, став зрілим.

Простота вивчення, величезна кількість бібліотек, а також широко поширене використання у всіх видах галузей, зробило Python найпопулярнішою мовою програмування сьогодні.

Для порівняння, в листопаді 2020 року мова прогамування Python на другу позицію в рейтингу TIOBE, обігнавши Java і впритул наблизившись до лідера – мови програмування С. Цієї події була присвячена новина в блозі A.V.T. – Комп’ютерний навчальний центр.

TIOBE Software BV була заснована 1 жовтня 2000 г. Компанія спеціалізується на оцінці та відстеження якості програмного забезпечення.

A.V.T. – Комп’ютерний навчальний центр був заснований 08 серпня 2002 року з метою навчання школярів і дорослих слухачів з інформаційних технологій та фінансово-економічних напрямків. За 19 років понад 3500 слухачів успішно пройшли навчання.